Herman

English version Polska wersja

Wyjątkowe wyroby, których smak i zapach odkrywają tajemnice bieszczadzkiej natury. W oparciu o staropolskie receptury, tradycyjnie wędzone drewnem owocowym

Bieszczadzkie Specjały - dobre i swojskie.

Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość.

Działalność

Zakłady Mięsne HERMAN powstały w styczniu 1996 roku jako spółka cywilna w Kielnarowej koło Tyczyna w województwie podkarpackim. 20 listopada 2000 roku nastąpiło przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a w styczniu 2007 roku w spółkę akcyjną.
W dniu 28 lutego 2008 r. 1.058.472 akcji na okaziciela serii D ZM HERMAN S.A. zostało wprowadzonych do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na początku 2012 roku, Spółka zmieniła nazwę na Investment Friends Capital S.A. i zmieniła siedzibę na Płock z równoczesną zmianą przedmiotu działalności. Natomiast dotychczasowa działalność polegajaca na przetwórstwie mięsa i produkcji wędlin została przeniesiona do Spółki Zakłady Mięsne HERMAN Sp. z o.o. i pozostała w dotychczasowym miejscu działalności we wsi Hermanowa koło Tyczyna. Przeniesienie Przedsiębiorstwa Produkcyjnego odbyło się na podstawie art. 551 Kodeksu Cywilnego.
Od 1 lutego 2012 roku Spółka, która „przejęła” cały majątek produkcyjny i nieprodukcyjny wraz z nieruchomościami, rozpoczęła swoją działalność, częściowo od nowa, ale z zachowanym rynkiem, tak po stronie odbiorców jak i dostawców. Ze znacznie zmniejszonymi zobowiązaniami, ale ze wszystkimi należnościami, znacznie poprawiła płynność finansową.
Zakłady Mięsne HERMAN Spółka z o.o. prowadzą działalność w zakresie: uboju wieprzowego, rozbioru wieprzowego i wołowego oraz produkcji przetwórczej wędlin: wędzonek, kiełbas, produktów blokowych i podrobowych. Surowiec do produkcji pochodzi z terenów ekologicznych Lubelszczyzny i Podkarpacia. Zakłady Mięsne HERMAN Spółka z o.o. są w chwili obecnej jednym z najważniejszych pracodawców w regionie. Z zakładu zatrudniającego w początkowej fazie istnienia 40 osób, zatrudnienie wzrosło do 300 osób. Obecnie wynosi ok. 200 osób Firma dostarcza swoje produkty do ponad 500 odbiorców z całej Polski. ZM Herman są dostawcą do sieci Makro, Real, Carrefour, Kaufland i Auchan. Są też jednym z głównych dostawców wędlin do Grupy Eurocash. Posiadamy stale rozwijającą się sieć ponad 20 sklepów firmowych na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego. Aktualna strategia naszej Firmy to dalszy rozwój sieci sklepów firmowych oraz sieci sklepów franczyzowych pod marką „Bieszczadzkie Specjały”. W 90% sprzedajemy swoją produkcję na rynku krajowym, natomiast 10% eksportujemy do krajów Europy Wschodniej, jak i na rynki Unii. W 2003 roku firma zainwestowała ponad 8 mln złotych z udziałem dotacji SAPARD I PHARE. Inwestycja obejmowała rozbudowę i modernizację zakładu polegającą na dostosowanie zakładu do norm unijnych. Przybyło 1,5 tys. m2 nowych powierzchni produkcyjnych, unowocześniono park maszynowy poszczególnych wydziałów produkcyjnych.
Nasza Firma wdrożyła systemy jakości i bezpieczeństwa takie jak ISO 9001 i HACCP pozwalające zachować wysokie standardy jakościowe mięs i wędlin dostarczanych naszym Klientom.